Lakowanie Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Lakowanie zębów jest to typowo profilaktyczny zabieg, którego celem jest zabezpieczenie zębów przed próchnicą.

Na pojawienie się próchnicy, najbardziej narażone są zęby trzonowe. Wynika to z ich budowy – górna powierzchnia tych zębów nie jest płaska, tylko znajdują się w niej liczne zagłębienia, pofałdowania i szczeliny. Taka budowa zęba ułatwia przeżuwanie pokarmów, ale jednocześnie w tych miejscach najczęściej zalega płytka nazębna i to ona jest główną przyczyną powstawania próchnicy.

Na szczęście lakowanie zębów pozwala na zabezpieczenie ich powierzchni specjalnym lakiem, chroniąc w ten sposób zęby przed pojawieniem się ubytków próchnicowych.

Lakowanie zębów – przebieg zabiegu

Lakowanie zębów jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Dodatkowo, nasi najmłodsi pacjenci mogą samodzielnie wybrać kolor laku, dzięki czemu cała wizyta w naszej klinice staje się pewną atrakcją. Sam zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni zębów lub zęba. Podczas tej czynności, wykorzystuje się specjalne nakładki w formie szczoteczki, a cały sprzęt przypomina nieco elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak czyści je jeszcze dokładniej.

Następnie, na powierzchnie lakowanych zębów nanosi się specjalny preparat wytrawiający, w postaci żelu. Zastosowanie preparatu sprawia, że lak dokładnie wypełni i uszczelni bruzdy, perfekcyjnie do nich przylegając.

Po nałożeniu preparatu wytrawiającego, dentysta dokładnie go usuwa, a następnie cała powierzchnia zęba musi zostać osuszona. Gdy cały proces osuszania zakończy się sukcesem, wtedy stomatolog nanosi na powierzchnię zęba cienką warstwę laku. Lak ma płynną postać, więc z łatwością wypełnia wszelkie zagłębienia i bruzdy znajdujące się na powierzchni zęba. Cały zabieg wieńczy naświetlanie specjalną lampą, która emituje światło pozwalające lakowi uzyskać docelowe właściwości. Po zakończonym naświetlaniu, zęby zostają skutecznie zabezpieczone przed próchnicą.

dziewczynka

Kiedy najlepiej lakować zęby?

Przeprowadzone badania ujawniły, że aż 90 procent najmłodszych dzieci dotkniętych jest próchnicą. Na skutek tak wczesnego pojawienia się próchnicy, już nawet nastolatki tracą stałe zęby. Z tego powodu, na lakowanie zębów warto zdecydować się jak najwcześniej – najlepiej tuż po pojawieniu się pierwszych stałych zębów trzonowych.

Natomiast kolejne pojawiające się zęby, należy lakować na bieżąco przy cyklicznych wizytach w naszym gabinecie stomatologicznym. Z lakowaniem zębów, nie należy czekać, aż wszystkie zęby się pojawią, ponieważ może wtedy już być zbyt późno, a dentysta, zamiast lakowaniem, będzie musiał zająć się usuwaniem próchnicy.

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort, pomoże w tym nasz dentysta w Radomiu. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów w gabinecie dentystycznym w Radomiu pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje klinika dentystyczna w Radomiu, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny oferujący m.in. piaskowanie zębów w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

  • ekstrakcję zębów,
  • usuwanie "ósemek",
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
  • usuwanie torbieli,
  • resekcję korzeni,
  • zabiegi implantologiczne
  • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Między innymi leczenie kanałowe w Radomiu przeprowadzamy z wykorzystaniem tego specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

  • leczenie kanałowe (endodoncja)
  • chirurgii stomatologicznej
  • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!