🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Jesteśmy KoronaDent

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Lakowanie Radom

Lakowanie zębów jest to typowo profilaktyczny zabieg, którego celem jest zabezpieczenie zębów przed próchnicą.

Na pojawienie się próchnicy, najbardziej narażone są zęby trzonowe. Wynika to z ich budowy – górna powierzchnia tych zębów nie jest płaska, tylko znajdują się w niej liczne zagłębienia, pofałdowania i szczeliny. Taka budowa zęba ułatwia przeżuwanie pokarmów, ale jednocześnie w tych miejscach najczęściej zalega płytka nazębna i to ona jest główną przyczyną powstawania próchnicy.

Na szczęście lakowanie zębów pozwala na zabezpieczenie ich powierzchni specjalnym lakiem, chroniąc w ten sposób zęby przed pojawieniem się ubytków próchnicowych.

Lakowanie zębów – przebieg zabiegu

Lakowanie zębów jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Dodatkowo, nasi najmłodsi pacjenci mogą samodzielnie wybrać kolor laku, dzięki czemu cała wizyta w naszej klinice staje się pewną atrakcją. Sam zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni zębów lub zęba. Podczas tej czynności, wykorzystuje się specjalne nakładki w formie szczoteczki, a cały sprzęt przypomina nieco elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak czyści je jeszcze dokładniej.

Następnie, na powierzchnie lakowanych zębów nanosi się specjalny preparat wytrawiający, w postaci żelu. Zastosowanie preparatu sprawia, że lak dokładnie wypełni i uszczelni bruzdy, perfekcyjnie do nich przylegając.

Po nałożeniu preparatu wytrawiającego, dentysta dokładnie go usuwa, a następnie cała powierzchnia zęba musi zostać osuszona. Gdy cały proces osuszania zakończy się sukcesem, wtedy stomatolog nanosi na powierzchnię zęba cienką warstwę lakuLak ma płynną postać, więc z łatwością wypełnia wszelkie zagłębienia i bruzdy znajdujące się na powierzchni zęba. Cały zabieg wieńczy naświetlanie specjalną lampą, która emituje światło pozwalające lakowi uzyskać docelowe właściwości. Po zakończonym naświetlaniu, zęby zostają skutecznie zabezpieczone przed próchnicą.

Kiedy najlepiej lakować zęby?

Przeprowadzone badania ujawniły, że aż 90 procent najmłodszych dzieci dotkniętych jest próchnicą. Na skutek tak wczesnego pojawienia się próchnicy, już nawet nastolatki tracą stałe zęby. Z tego powodu, na lakowanie zębów warto zdecydować się jak najwcześniej – najlepiej tuż po pojawieniu się pierwszych stałych zębów trzonowych.

Natomiast kolejne pojawiające się zęby, należy lakować na bieżąco przy cyklicznych wizytach w naszym gabinecie stomatologicznym. Z lakowaniem zębów, nie należy czekać, aż wszystkie zęby się pojawią, ponieważ może wtedy już być zbyt późno, a dentysta, zamiast lakowaniem, będzie musiał zająć się usuwaniem próchnicy.

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Piaskowanie Radom

Piaskowanie zębów w Radomiu jest to zabiegiem oczyszczający, którego celem jest dotarcie do trudno dostępnych, zabrudzonych miejsc, gdzie nie dotrzemy przy codziennym myciu zębów szczoteczką.

Poprawnie wykonane piaskowanie zębów usunie przebarwienia z powierzchni zęba, a także  nie doprowadzi do rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach. Piaskowanie zębów w Radomiu, jest traktowane jako zabieg profilaktyczny, który wykonywany jest jedynie wtedy, gdy na zębach jest wyraźnie widoczny osad.

Dla kogo jest zabieg Piaskowania Zębów?

zabiegu piaskowania zębów, korzystają zwykle osoby palące papierosy, a także osoby, które spożywają duże ilości kawy oraz herbaty. Produkty te, w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania płytki nazębnej.
Piaskowanie zębów w Radomiu, zaleca się także wykonywać u osób, które noszą aparat ortodontyczny lub u osób, które posiadają wady zgryzu, w szczególności cierpiące na tak zwane stłoczenie zębów.

Piaskowanie zębów w Radomiu

Zabieg piaskowania zębów jest standardową procedurą wykonywaną w gabinetach stomatologicznych. Wykorzystywana jest do tego, aby maksymalnie zadbać o higienę jamy ustnej. To skuteczny zabieg, który pozwoli pozbyć się drobin kamienia, przebarwień, osadów. Na pytanie, czy warto wykonywać zabieg piaskowania zębów, należy odpowiedzieć sobie w następujący sposób: to nie tylko zabieg estetyczny! Piaskowanie zębów ma na celu usunięcie elementów, dzięki którym wykonuje się działanie profilaktyczne. Piaskowanie zębów w Radomiu zapobiega rozwojowi próchnicy, a także innych chorób zębów takich jak paradontoza i nie tylko. Zabieg piaskowania usuwa przede wszystkim bakterie, które lubią się gromadzić na powierzchni zęba, tym bardziej, jeśli jest ona przebarwiona lub osadził się na niej kamień. Jest to szybki zabieg, który jest ponadto bezbolesny.

Nie trzeba obawiać się piaskowania, ze względu na technikę wykonywania zabiegu. Nie jest to niebezpieczne, jeśli oczywiście przystępują do tego zabiegu osoby niecierpiące na różnego typu alergie i choroby płucne. Do zabiegu wykorzystywany jest nie tylko piasek. Chcąc zadbać o zdrowy uśmiech w najlepszy możliwy sposób, warto zdecydować się na zabieg piaskowania zębów w Radomiu, a co najważniejsze pamiętać o standardowej i dokładnej higienie jamy ustnej. Higiena jamy ustnej po piaskowaniu ma kluczowe znaczenie względem trwałości efektów.

Ból przy piaskowaniu

Zabieg związany z usunięciem przebarwień i osadów nazębnych nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Nie ma więc czego się obawiać, gdy rozważa się decyzję związaną z zabiegiem piaskowania. Jest to zabieg bezbolesny. Po przeprowadzeniu piaskowania pacjent nie będzie odczuwał dolegliwości związanych z bólem. Oczywiście naturalne jest, że zanim podejmie się decyzję związaną z piaskowaniem, chcemy sprawdzić, z czym się to wiąże. Wiele osób podejmuje decyzje tylko i wyłącznie wtedy, gdy otrzymają zapewnienie o braku dyskomfortu i bólu podczas trwania zabiegu. W przypadku piaskowania można być spokojnym. To skuteczny sposób na piękniejszy uśmiech (znikają bowiem przebarwienia i kamień), a także na zdrowsze zęby. Warto pamiętać, że piaskowanie nie jest zabiegiem dla każdego pacjenta. Osoby cierpiące na astmę, zapalenie oskrzeli, czy pylicę powinny zrezygnować z takiego pomysłu. Również osoby, które cierpią z powodu chorób zakaźnych, powinny rozważyć przełożenie tego zabiegu na inny termin.

Samo piaskowanie zębów w Radomiu to znakomity sposób na dbałość o estetykę swojego uzębienia. Usunięte naloty, kamień i resztki jedzenia z pewnością wydobędą piękno, naturalnego uśmiechu. Piaskowanie zębów w Radomiu może być także wstępem do zmiany koloru uzębienia. Nie jest to co prawda standardowe wybielanie, ale można dostrzec wyraźną różnicę przed jak i po wykonanym zabiegu piaskowania w Radomiu, gdzie znajdą Państwo nasz specjalistyczny gabinet stomatologiczny w Radomiu w którym mamy chirurgów stomatologów z Radomia, protetyków i innych specjalistów, którzy zajmują się protetyką w Radomiu, jak i innymi zabiegami (np.: wybielaniem zębów w Radomiu)

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Scaling Radom

Scaling zębów, jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywach w gabinecie stomatologicznym. Zabieg ten pozwala w sposób zupełnie bezbolesny usunąć kamień nazębny za pomocą ultradźwięków.

W wyniku stosowania codziennej diety, z czasem na zębach zaczyna dochodzić do odkładania się płytki nazębnej, która składa się ze składników śliny, bakterii, a także resztek pokarmowych. Gdy płytka ta ulegnie mineralizacji, wtedy pozbycie się jej za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów, staje się niemożliwe. 

Zaleca się, aby scaling zębów wykonywać przynajmniej dwa razy w roku, a u osób noszących aparat ortodontyczny, nawet częściej.

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Fluoryzacja Radom

Fluoryzacja to zabieg zupełnie bezbolesny oraz bezpieczny. Do przeprowadzenia zabiegu, lekarz dentysta wykorzystuje specjalne żele, pianki lub lakiery z wysokim stężeniem fluoru.

Pierwszy etap fluoryzacji, polega na dokładnym wyczyszczeniu zębów – dokonuje się tego, za pomocą specjalnej obrotowej szczoteczki, lub z wykorzystaniem innych narzędzi, jeżeli sytuacja danego pacjenta będzie tego wymagała.

Następnie, na oczyszczone powierzchnie, nakłada się preparat z fluorem. Warto pamiętać, że z uwagi na specifikę prepratu, po wykonanym zabiegu możemy przez kilka godzin, mieć uczucie brudnych zębów. Jest to zupełnie naturalne odczucie, które ustępuje w ciągu kilku godzin.

Ten zabieg wzmacnia szkliwo i zwiększają jego odporność na działanie kwasów próchnico-twórczych. Zabieg ten można wykonywać 2-4 razy do roku, w zależności od podatności na próchnicę.

Wskazania do fluoryzacji

U osób dorosłych, fluoryzację wykonuje się w przypadku:

 • demineralizacji szkliwa,
 • nadwrażliwości szyjek zębowych,
 • nadwrażliwości po zabiegowej (na przykład po wykonaniu plomby),
 • eliminowania nadwrażliwości u osób posiadajacych aparaty ortodontyczne.

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Wizyty kontrolne Radom

Czy wiesz, że zaniedbując wizyty kontrolne, szczotkowanie i nitkowanie narażasz się nie tylko na problemy z dziąsłami, ale i choroby serca?

Pamiętaj o badaniach kontrolnych u swojego lekarza stomatologa:

 • dzieci – raz na kwartał
 • dorośli – raz na pół roku

Czy wiesz, że zaniedbując wizyty kontrolne, szczotkowanie, nitkowanie możesz narazić się nie tylko na problemy z dziąsłami, ale i choroby serca? Wiele badań sugeruje związek pomiędzy stanami zapalnymi jamy ustnej i chorobami całego organizmu.

Zaniedbania w higienie jamy ustnej mogą prowadzić do cukrzycy, chorób nerek, przedwczesnego porodu, problemów laryngologicznych, okulistycznych, choroby Alzheimera a nawet niektórych rodzajów raka.

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Instruktaż higieny Radom

Wybór odpowiedniej szczoteczki, pasty, nici do przestrzeni między zębowych czy metod czyszczenia zębów, to trudne zadanie. Na szczęście w naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej w Radomiu kompleksowo zaopiekujemy się Twoimi zębami i pokażemy Ci jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Na rynku dostępne są pasty i płyny: profilaktyczne, ziołowe, lecznicze z chlorheksydyną, o działaniu kompleksowym, wybielające. Doradzimy Ci, jaka metoda szczotkowania jest odpowiednia dla Twojego stanu uzębienia.

Należy pamiętać o czyszczeniu przestrzeni miedzyzębowych, trudno dostępnych miejsc (a także języka) za pomocą: nici dentystycznych, nici do mostów, szczoteczek międzyzębowych, jednopęczkowych oraz irygatorów.

Mycie zębów:

 • Powinno trwać nie krócej niż 3 minuty.
 • Najlepiej po każdym posiłku, ale obowiązkowo rano i wieczorem.
 • Po wieczornym myciu nie powinno się jeść i pić, poza wodą mineralną.
 • Gdy nie mamy możliwości umycia zębów, zaleca się żucie gumy bezcukrowej do 20 min po posiłku.
 • Żucie 3-krotnie zwiększa wydzielanie śliny, która nasycona jest Ca i fosforanami – głównymi solami mineralnymi szkliwa. Gdy szkliwo obmywane jest śliną ma miejsce ciągła wymiana jonów między śliną a szkliwem.
 • Ślina chroni przed próchnicą, neutralizuje kwasy próchnicotwórcze, pomaga w usuwaniu resztek pokarmowych.
 • Szczoteczkę wymieniamy co 3 miesiące – zużyta szczotka ma rozchylone włókna.

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Zostań naszym następnym Zadowolonym Klientem

Warto zaufać dentystom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i zapewnią Ci kompleksowe wsparcie, niezależnie od tego, czy zgłaszasz się do gabinetu stomatologicznego czy interesuje Cię stomatologia estetyczna.