🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Jesteśmy KoronaDent

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Chirurgia stomatologiczna Radom

Chirurgia stomatologiczna w Radomiu zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu, lub lupy.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • ekstrakcję zębów,
 • usuwanie „ósemek”,
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcję korzeni,
 • zabiegi implantologiczne (wstawianie implantów),
 • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

 

Co to jest implant?

Implant zębowy to niewielka śruba tytanowa o kształcie korzenia zęba, którą wkręca się w kości szczęki lub żuchwy. Zastępuje on naturalny korzeń zęba, który pacjent utracił. Implantem możemy uzupełnić jeden lub kilka utraconych zębów, które będą podparciem dla mostu porcelanowego lub protez.

 

Korzyści z zastosowania implantu – Radom

Implanty zębów zachowują się jak naturalny korzeń zęba i zapobiegają dalszej utracie kości, z medycznego punktu widzenia są jedną z najlepszych, stosowanych współcześnie metod. Zalety wszczepienia implantów to:

 • wysoki komfort użytkowania,
 • podniesienie jakości życia,
 • możliwość rezygnacji z ruchomych protez,
 • brak konieczności szlifowania zdrowych zębów otaczających lukę oraz względy estetyczne.

W gabinecie Korona Dent w Radomiu możesz skorzystać z pełnego zakresu usług w ramach wstawiania implantów zębowych.

 

Implant czy most?

W przypadku braków w uzębieniu zazwyczaj zaleca się dwie metody uzupełnienia: most lub implant. Most składa się z kilku koron, z których niektóre są umieszczone na własnych zębach pacjenta. Aby wykonać most, konieczne jest naruszenie zdrowych zębów pacjenta, gdyż muszą one zostać odpowiednio oszlifowane. W przypadku implantu nie ma takiej konieczności. Zadaniem implantu jest zabezpieczenie przed zanikiem kości w miejscu po utracie zęba.

 

Nasz chirurg stomatolog Radom posiada specjalistyczną wiedzę, która pozwala na wykonywanie zaawansowanych zabiegów.

Dokładamy wszelkich starań, by leczenie chirurgiczne było przyjazne i jak najmniej bolesne.

 

Usuwanie ósemek

Jednym z zabiegów najczęściej wykonywanych przez chirurgów stomatologów jest usuwanie ósemek. Dlaczego taka procedura medyczna bywa konieczna?

Ósemki, nazywane zębami mądrości, nie są przydatne dla człowieka. Stanowią pozostałość po procesie ewolucji i obecnie częściej stanowią utrudnienie niż korzyść. Ich ekstrakcja w żaden sposób nie wpływa więc negatywnie na zdrowie czy komfort życia pacjenta. Zęby mądrości nie pełnią żadnej ważnej funkcji dla organizmu, dlatego nie warto obawiać się wizyty u chirurga.

Usuwanie ósemek bardzo często jest związane z nieprawidłowościami dotyczącymi tych zębów. Mowa między innymi o:

 • nieodpowiednim ustawieniu,
 • wyrzynaniu się pod nieprawidłowym kątem,
 • skłonności do psucia się i wywoływania stanu zapalnego,
 • braku miejsca w szczęce na wyrżnięcie się ósemek.

Zęby mądrości bardzo często lepiej usunąć niż poddawać je leczeniu. Profesjonalny chirurg szczękowy Radom przeprowadzi diagnostykę i oceni, jakie działanie jest rekomendowane w Twoim przypadku.

 
 

Jak wygląda usuwanie ósemek?

Jeśli zęby mądrości są ustawione pod prawidłowym kątem, chirurg szczękowy w Radomiu używa do ich ekstrakcji kleszczy lub dźwigni, czyli stosuje standardową procedurę.

Natomiast czasami nie ma możliwości usunięcia zębów mądrości w taki sposób. Jest tak między innymi, gdy nie są one całkowicie wyrżnięte lub są ustawione pod nieprawidłowym kątem. Wówczas chirurg stosuje dłutowanie. Polega ono na:

 • nacięciu dziąsła,
 • odsłonięciu kości specjalnymi dłutami,
 • usunięciu zęba,
 • zaszyciu rany.

Dłutowanie zębów wykonywane przez profesjonalnego chirurga stomatologa w Radomiu jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w przypadku ósemek zatrzymanych pod dziąsłami.

Warto podkreślić, że zabieg usunięcia zębów mądrości jest dla pacjenta bezbolesny, ponieważ zawsze odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Rodzaje implantów

Implanty zębów wszczepiane przez chirurga stomatologa w Radomiu mogą mieć różne właściwości. Ich poszczególne rodzaje charakteryzują się określonym sposobem ulokowania. Obecnie stosuje się głównie implanty śródkostne, ponieważ dają najlepsze rokowania i długofalowe efekty.

Poznaj podział implantów zębowych, które są najczęściej wykorzystywane przez chirurgów stomatologów w Radomiu.

Ze względu na materiał wykonania implantu

Największą popularnością cieszą się implanty tytanowe, które są bardzo dobrze tolerowane przez tkankę kostną. To sprawia, że dają największą szansę na przyjęcie się wszczepu i nie wymagają powtarzania procedury protetycznej.

Alternatywą są implanty zębów wykonane z tlenku cyrkonu. Jest to materiał wykorzystywany w ortopedii do tworzenia endoprotez stawu biodrowego. Zaletą implantów cyrkonowych jest ich estetyka. Barwa doskonale imituje naturalny kolor zębów. W razie obniżenia się dziąsła, elementy te pozostają niewidoczne.

 

Ze względu na fazowość

Rozróżnia się implanty zębów jedno- i dwufazowe. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że uzupełnienie protetyczne (czyli „nowy ząb”) jest nakładane na implanty tuż po jego założeniu. Pacjent po jednym zabiegu wykonanym przez chirurga może opuścić gabinet z pełnym uzębieniem.

Drugi typ, czyli implanty zębów dwufazowe, wymagają dłuższego procesu leczenia. Uzupełnienie protetyczne jest bowiem nakładane dopiero, gdy wkręcony implant zęba się wygoi. Wymaga to zatem co najmniej dwóch wizyt w gabinecie. Choć procedura jest bardziej skomplikowana, to daje lepsze rezultaty i jest rekomendowana przez chirurgów stomatologów.


Ze względu na czas użytkowania

Implanty zębowe mogą mieć formę czasową lub stałą. Pierwsza z nich jest wykorzystywana przeważnie podczas leczenia ortodontycznego, czyli korygującego wady zgryzu.

Drugi typ implantów zakłada się na stałe. Nie ma potrzeby ich usuwania, wymieniania, ani podejmowania żadnych innych działań.

 

Zgłoś się do Korona Dent

Jeśli planujesz wizytę u chirurga stomatologa w Radomiu, wybierz specjalistę, któremu możesz w pełni zaufać. Wizyta w gabinecie powinna być dla Ciebie komfortowa, nie kojarzyć się z bólem, stresem, ani tym bardziej wątpliwościami co do profesjonalizmu lekarza.

Korona Dent w Radomiu to miejsce, które cieszy się uznaniem szerokiego grona pacjentów. Jesteśmy doceniani za empatyczne podejście, szeroki zakres usług, a także za wykorzystywanie zaawansowanego sprzętu diagnostycznego i leczniczego.

Odwiedzając nas, masz pewność, że piękny uśmiech powróci na Twoją twarz – bez bólu i stresu.

 

Umawianie wizyt

Możesz umówić się co chirurga stomatologa telefonicznie lub mailowo. Jeśli masz pytania, nasi dentyści są do Twojej dyspozycji. Chętnie udzielą wszelkich informacji dotyczących wszczepiania implantów zębów w Radomiu, usuwania zębów mądrości i każdego innego zagadnienia.

Umów się na wizytę!

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Zostań naszym następnym Zadowolonym Klientem

Warto zaufać dentystom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i zapewnią Ci kompleksowe wsparcie, niezależnie od tego, czy zgłaszasz się do gabinetu stomatologicznego czy interesuje Cię stomatologia estetyczna.