Protetyka RADOM – protezy zębowe, korony, licówki

Uzupełnienia protetyczne pozwoli Ci znowu cieszyć się pięknym uśmiechem, a przede wszystkim poprawi komfort Twojego życia. Braki w uzębieniu to nie tylko defekt estetyczny, ale również zaburzenie prawidłowej pracy zgryzu i utrudnienie w codziennym życiu, związane przede wszystkim z przeżuwaniem posiłków.

Nowoczesna protetyka w Radomiu daje wiele różnych możliwości, które mogą być idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Uzupełnienia protetyczne nie zawsze musi oznaczać ruchomego elementu, który wkłada się do jamy ustnej. Pacjenci mają do dyspozycji znacznie więcej rozwiązań poprawiających komfort życia. Protetyka stomatologiczna w Radomiu obejmuje również wykonywanie koron, mostów, licówek czy wkładów inlay i onlay.

Która uzupełnienia protetyczna najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Warto się o tym przekonać w gabinecie Korona Dent w Radomiu.

Poznaj naszą ofertę

Protetyka w nowoczesnym wydaniu jest niezwykle rozbudowaną dziedziną, która daje możliwość przywrócenia właściwego stanu uzębienia, a nawet jego znacząca poprawę. Wśród różnego typu protez zębowych w Radomiu masz do wyboru wiele opcji. Poniżej prezentujemy te, z których najczęściej korzystają pacjenci naszego gabinetu w Radomiu.

Korony i mosty

Korony to protezy zębowe, które są nasadzane na uszkodzony ząb lub implant. Pełnią funkcję wzmacniającą i estetyczną, ponieważ pozwalają na nadanie odbudowanemu zębowi pożądanego kształtu i koloru.

Mosty wykonywane w ramach protetyki w Radomiu stosuje się natomiast, gdy brakuje jednego lub kilku zębów. Można przyjąć, że taka proteza zębowa składa się z kilku połączonych ze sobą koron. Jest osadzana na zębach filarowych, które znajdują się po obu stronach braku. W taki sposób można odbudować nawet kilka zębów jednocześnie.

Licówki

Licówki również stanowią rodzaj protezy zębowej. Mają postać bardzo cienkich nakładek, które przykleja się do przedniej strony (lica) zębów. Stosuje się głównie po to, by poprawić kolor i kształt uzębienia. Mogą przypominać do złudzenia naturalną tkankę. Protetyka w Radomiu obejmująca nakładanie licówek ma zatem przede wszystkim zastosowanie estetyczne.

INLAY i ONLAY

Protezy zębowe mogą mieć również formę inlay i onlay. To rodzaj nowoczesnych uzupełnień, które stanowią alternatywę dla dużych plomb.

Wkłady koronowe inlay umieszcza się na powierzchni żującej zębów. Przynajmniej z dwóch stron sąsiadują z jego koroną, czyli wierzchnią częścią.

Wkłady onlay to z kolei protezy zębowe stosowane przy większych ubytkach. Mogą być nakładane nie tylko na powierzchnię żującą, ale również na guzki zębowe, czyli ich naturalne „nierówności”.

Dzięki zastosowaniu w protetyce wkładów inlay i onlay uzębienie lepiej wygląda, jest wzmocnione a siły nacisku podczas gryzienia rozkładają się bardziej równomiernie.

Kiedy zdecydować się na protezę zębową w Radomiu?

Na protezę zębową w Radomiu warto zdecydować się w przypadku każdego braku w uzębieniu. To ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Puste miejsca w szczęce lub żuchwie mogą prowadzić do zaburzeń zgryzu i utrudniają prawidłowe przeżuwanie.

Nowoczesna protetyka zębowa w Radomiu pozwala na odwzorowanie naturalnego stanu uzębienia oraz poprawienie jego wyglądu. Szeroki wybór protez zębowych sprawia, że można dopasować je do potrzeb pacjenta. Nie warto więc zwlekać z jej zamówieniem, ponieważ taki element może realnie polepszyć komfort Twojego życia.

Czy proteza boli?

Trzeba podkreślić, że prawidłowo dobrana proteza zębowa nie boli ani nie powoduje podrażnień. W pierwszych tygodniach jej noszenia można odczuwać jedynie lekki dyskomfort. Jest on związany z koniecznością przyzwyczajenia się do nowego elementu w jamie ustnej. Takie wrażenia szybko mijają, dlatego pacjenci zwykle zapominają o tym, że noszą protezę zębową.

Jeśli odczuwasz ból lub inne niepożądane objawy związane z zabiegiem w ramach protetyki, skonsultuj się ze specjalistą.

Jak dbać o protezę na co dzień?

To, jak dbać o protezę zębową, zależy od jej rodzaju. Jeśli ma ona formę elementu na stałe umieszczonego w jamie ustnej, nie musisz stosować żadnych dodatkowych zabiegów. Regularna higiena jest zupełnie wystarczająca.

Natomiast ruchoma proteza zębowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy czyścić ją po każdym posiłku, a także stosować odpowiednio dobrany krem do protez. Dobry protetyk w Radomiu doradzi Ci, jaki produkt wybrać. Protezę zębową przechowuje się w czystym i suchym pojemniku. Zdecydowanie nie powinno się wkładać jej na noc do szklanki z wodą.

Korona Dent – Twój piękniejszy uśmiech

Nasza protetyka w Radomiu daje możliwość przywrócenia komfortu życia i cieszenia się promiennym, pełnym uśmiechem. Nie zwlekaj z zamówieniem protezy zębowej, jeśli w Twoim uzębieniu występują braki. Nie tylko zadbasz o doskonały wygląd, ale przede wszystkim o swoje zdrowie.