Korona-Dent

Wybielanie nakładkowe zębów – na czym polega?

Dbanie o zęby w dzisiejszych czasach nie ogranicza się jedynie do leczenia ubytków w zębach. Coraz częściej zauważyć można na ulicy, że ludzie dbają o estetyczny wygląd swojego uzębienia, chociażby poprzez noszenie aparatów ortodontycznych. Podobnie jest w przypadku dbałości o kolor zębów. Dużą wagę przykuwamy do tego, aby wybielić zęby. Istnieje wiele metod wybielania od zastosowania specjalnych past do czyszczenia zębów po bardziej zaawansowane technologicznie metody. Wśród nich największą popularnością cieszy się wybielanie zębów metodą nakładkową. Efekty, jakie można uzyskać w ten sposób, są zaskakujące.

Metoda nakładkowa

Na wstępie warto omówić, czym w ogóle jest wybielanie zębów nakładkowe. Jest to metoda skutecznego przywracania bieli zębów, którą składa się z dwóch etapów. Jej popularność zawdzięcza się dzięki temu, że wybielanie nakładkowe zębów wykonywane jest w zaciszu swojego domu. Przyjrzyjmy się dwuetapowemu zabiegowi nakładkowemu. Decydując się na wybielanie swoich zębów taką metodą, trzeba nastawić się na to, że wymagana będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Ci, którzy nie przepadają za takimi wizytami, mogą się uspokoić, ponieważ pierwsza wizyta służy głównie pomiarom. Oznacza to, że stomatolog na takiej wizycie musi zrobić skan lub odlew naszych naturalnych zębów (dwa łuki zębowe). Na ich podstawie zostaną wykonane specjalne nakładki, które będą doskonale dopasowane do naturalnego uzębienia. Po przygotowaniu nakładek stomatolog przekazuje je pacjentowi wraz ze specjalistycznym żelem do wybielania i instrukcją używania w domu. Dzięki temu, że można to przeprowadzić we własnym domu, coraz większą popularnością cieszy się wybielanie nakładkowe. Ile dni stosuje się takie nakładki? Używa się ich zwykle przez ok. 14 dni według zaleceń stomatologa. Takie zabiegi wykonuje stomatolog w Radomiu klinika KoronaDent.

Przygotowanie do zabiegu

Wybielanie metodą nakładkową, mimo że popularne, to wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie każdy od razu może pozwolić sobie na taki zabieg. Oznacza to, że przed przystąpieniem do wybielania zębów taką metodą trzeba dokładnie zbadać stan swojego uzębienia i wyleczyć wszelkie stany chorobowe i ubytki. Dlaczego tylko tak może zostać zastosowana metoda nakladkowaWybielanie zębów w ten sposób może poważnie uszkodzić zębinę, jeśli stosuje się je na niewyleczone zęby z ubytkami.

Wybielanie zębów metodą nakładkową powinno także zostać poprzedzone innym zabiegiem. Jeśli zęby są wyleczone lub zdrowe, warto przed skanem i zdjęciem odlewu do wykonania nakładek, pozbyć się kamienia nazębnego. Jest to istotne, ponieważ pozwala to dopasować w optymalny sposób nakładki, aby przylegały bezpośrednio do powierzchni zębów. Tylko w ten sposób wybielanie zebów nakladkami jest skuteczną metodą dającą najlepsze rezultaty.

wybielanie zebów nakladkami

W jaki sposób odbywa się wybielanie zębów przy użyciu nakładek?

Kiedy stan zębów pozwala na przejście do pierwszego etapu, a więc zdjęcie odlewu, należy umówić się ze stomatologiem na taką wizytę. Stomatolog jeszcze przed wykonaniem odlewu sprawdzi stan uzębienia oraz dziąseł, a jeśli wyda opinię, że można przeprowadzić taki zabieg, pobierze odlew przy pomocy łyżek wyciskowych. Takie narzędzia są potrzebne, aby przygotować odlew obydwóch łuków zębowych, aby można było zaoferować nakladkowe wybielanie zębów.

Następna wizyta w gabinecie stomatologicznym będzie dotyczyła przymiarki. Wykonane nakładki zostaną nałożone na zęby, a jeśli będą pasowały, wówczas lekarz powie, w jaki sposób ich używać. Ważne, aby stosować się do zaleceń lekarza. W domu konieczne będzie aplikowanie żelu do wybielania na nakładkach oraz nałożenie ich na zęby. Średnio metoda wybielania przy użyciu nakładek stosowana jest przez okres 2 tygodni, jednak można ją przedłużyć nawet na okres 4 tygodni oczywiście, jeśli tak zaleci stomatolog.

Takie wybielanie nakładkowe stosuje się zwykle na okres kilku godzin w ciągu dnia lub na całą noc. Wielu stomatologów zaleca wybielanie zębów nakładkowe. Efekty takiej metody wybielania mogą być zaskakujące, ponieważ można wybielić zęby nawet o 6 odcieni. Wymaga to jednak dużej uwagi od pacjenta, ponieważ niesystematyczne stosowanie nakładek lub niedbałe nakładanie żelu z pewnością nie da tak widocznych efektów. Warto o to zadbać, ponieważ nakładkowe wybielanie zębów może pomóc wybielić uzębienie, dając wyraźny efekt utrzymujący się na zębach nawet do kilku lat. Znakomity efekt bieli na zębach, który utrzymuje się przez długi czas, sprawia, że pierwotnie wysoka cena usługi, zupełnie nie przeszkadza pacjentom.

Utrzymanie znakomitego efektu białych zębów przez kilka lat w zamian za niedużą kwotę i samodyscyplinę w zastosowaniu nakładek to bez wątpienia najbardziej zachęcająca opcja dla wszystkich tych, którzy chcą zawalczyć o piękny uśmiech i śnieżną biel. Warto mieć także na uwadze przeciwwskazania do takiej metody wybielającej zęby. Są nimi ciąża, karmienie piersią, a także nałogowe palenie papierosów.

Tagi:

Kategorie

Wyróżnione Artykuły

Zadbaj o swoje zdrowie!

Odwiedź naszą klinike stomatologiczną w Radomiu już dziś!

🦷 Dentysta Radom – Gabinet Stomatologiczny Korona Dent

Zostań naszym następnym Zadowolonym Klientem

Warto zaufać dentystom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i zapewnią Ci kompleksowe wsparcie, niezależnie od tego, czy zgłaszasz się do gabinetu stomatologicznego czy interesuje Cię stomatologia estetyczna.