48 344 83 96 lub 885 102 525 klinika@koronadent.pl

Jabłka – owoce najzdrowsze dla zębów

Owoce są skarbnicą witaminy C i składników mineralnych, które korzystnie wpływają na kości. Mają one jednak swoje minusy. Zawierają sporo cukru, który jest pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę.

czytaj dalej

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

Z czasem szczoteczki do zębów tracą swoje właściwości i zamiast utrzymywać odpowiednią higienę jamy ustnej tylko ją pogarszają. Naukowcy odkryli, że na naszych szczoteczkach do zębów występuje nawet do 10 milionów bakterii i zarazków.

czytaj dalej

Małe dziecko u dentysty

Według zaleceń, pierwsza wizyta stomatologiczna powinna się odbyć nie później niż około 18. miesiąca życia dziecka. Według zaleceń stosowanych w USA pierwsza wizyta u dentysty powinna się najlepiej odbyć nawet przed 12. miesiącem życia lub po pojawieniu się pierwszego zęba w jamie ustnej. Jej celem nie powinno być leczenie, lecz zaznajomienie dziecka z lekarzem, gabinetem stomatologicznym i narzędziami w nim stosowanymi.

czytaj dalej

Co jeść, żeby mieć białe i zdrowe zęby ?

Dieta dobra dla zębów powinna zawierać dużo wapnia, tłuszcze oraz witaminy. Czy wiesz, że truskawki mają właściwości wybielające zęby, marchew oczyszcza przestrzenie międzyzębowe, a zielona herbata dostarcza fluoru? Sprawdź, co jeść, żeby twoje zęby były białe i zdrowe.

czytaj dalej

Jak zapobiegać wadom zgryzu? KoronaDent podpowiada.

Wady zgryzu to bardzo duża i niejednorodna grupa chorób. Należą do nich wady związane z czynnikami mechanicznymi, fizycznymi, chemicznymi, środowiskowymi i genetycznymi. Ze względu na ich złożoną etiologię można im zapobiegać na wiele sposobów, lecz żaden nie gwarantuje uniknięcia choroby.

czytaj dalej

Aż 75% dzieci ma próchnicę!

W ramach 3. edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” przebadano niemal 10,5 tys. dzieci z 6 województw. Okazuje się, że 75% dzieci w wieku 6-9 lat ma próchnicę.

czytaj dalej