Piaskowanie Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Piaskowanie zębów w Radomiu jest to zabiegiem oczyszczający, którego celem jest dotarcie do trudno dostępnych, zabrudzonych miejsc, gdzie nie dotrzemy przy codziennym myciu zębów szczoteczką.

Poprawnie wykonane piaskowanie zębów usunie przebarwienia z powierzchni zęba, a także  nie doprowadzi do rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach. Piaskowanie zębów w Radomiu, jest traktowane jako zabieg profilaktyczny, który wykonywany jest jedynie wtedy, gdy na zębach jest wyraźnie widoczny osad.

Dla kogo jest zabieg piaskowania zębów?

Z zabiegu piaskowania zębów, korzystają zwykle osoby palące papierosy, a także osoby, które spożywają duże ilości kawy oraz herbaty. Produkty te, w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania płytki nazębnej.
Piaskowanie zębów w Radomiu, zaleca się także wykonywać u osób, które noszą aparat ortodontyczny lub u osób, które posiadają wady zgryzu, w szczególności cierpiące na tak zwane stłoczenie zębów.

Piaskowanie zębów w Radomiu

Zabieg piaskowania zębów jest standardową procedurą wykonywaną w gabinetach stomatologicznych. Wykorzystywana jest do tego, aby maksymalnie zadbać o higienę jamy ustnej. To skuteczny zabieg, który pozwoli pozbyć się drobin kamienia, przebarwień, osadów. Na pytanie, czy warto wykonywać zabieg piaskowania zębów, należy odpowiedzieć sobie w następujący sposób: to nie tylko zabieg estetyczny! Piaskowanie zębów ma na celu usunięcie elementów, dzięki którym wykonuje się działanie profilaktyczne. Piaskowanie zębów w Radomiu zapobiega rozwojowi próchnicy, a także innych chorób zębów takich jak paradontoza i nie tylko. Zabieg piaskowania usuwa przede wszystkim bakterie, które lubią się gromadzić na powierzchni zęba, tym bardziej, jeśli jest ona przebarwiona lub osadził się na niej kamień. Jest to szybki zabieg, który jest ponadto bezbolesny.

Nie trzeba obawiać się piaskowania, ze względu na technikę wykonywania zabiegu. Nie jest to niebezpieczne, jeśli oczywiście przystępują do tego zabiegu osoby niecierpiące na różnego typu alergie i choroby płucne. Do zabiegu wykorzystywany jest nie tylko piasek. Chcąc zadbać o zdrowy uśmiech w najlepszy możliwy sposób, warto zdecydować się na zabieg piaskowania zębów w Radomiu, a co najważniejsze pamiętać o standardowej i dokładnej higienie jamy ustnej. Higiena jamy ustnej po piaskowaniu ma kluczowe znaczenie względem trwałości efektów.

Ból przy piaskowaniu

Zabieg związany z usunięciem przebarwień i osadów nazębnych nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Nie ma więc czego się obawiać, gdy rozważa się decyzję związaną z zabiegiem piaskowania. Jest to zabieg bezbolesny. Po przeprowadzeniu piaskowania pacjent nie będzie odczuwał dolegliwości związanych z bólem. Oczywiście naturalne jest, że zanim podejmie się decyzję związaną z piaskowaniem, chcemy sprawdzić, z czym się to wiąże. Wiele osób podejmuje decyzje tylko i wyłącznie wtedy, gdy otrzymają zapewnienie o braku dyskomfortu i bólu podczas trwania zabiegu. W przypadku piaskowania można być spokojnym. To skuteczny sposób na piękniejszy uśmiech (znikają bowiem przebarwienia i kamień), a także na zdrowsze zęby. Warto pamiętać, że piaskowanie nie jest zabiegiem dla każdego pacjenta. Osoby cierpiące na astmę, zapalenie oskrzeli, czy pylicę powinny zrezygnować z takiego pomysłu. Również osoby, które cierpią z powodu chorób zakaźnych, powinny rozważyć przełożenie tego zabiegu na inny termin.

Samo piaskowanie zębów w Radomiu to znakomity sposób na dbałość o estetykę swojego uzębienia. Usunięte naloty, kamień i resztki jedzenia z pewnością wydobędą piękno, naturalnego uśmiechu. Piaskowanie zębów w Radomiu może być także wstępem do zmiany koloru uzębienia. Nie jest to co prawda standardowe wybielanie, ale można dostrzec wyraźną różnicę przed jak i po wykonanym zabiegu piaskowania w Radomiu, gdzie znajdą Państwo nasz specjalistyczny gabinet stomatologiczny w Radomiu w którym mamy chirurgów stomatologów z Radomia, protetyków i innych specjalistów, którzy zajmują się protetyką w Radomiu, jak i innymi zabiegami (np.: wybielaniem zębów w Radomiu)

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort, pomoże w tym nasz dentysta w Radomiu. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów w gabinecie dentystycznym w Radomiu pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje klinika dentystyczna w Radomiu, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny oferujący m.in. piaskowanie zębów w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

  • ekstrakcję zębów,
  • usuwanie "ósemek",
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
  • usuwanie torbieli,
  • resekcję korzeni,
  • zabiegi implantologiczne
  • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Między innymi leczenie kanałowe w Radomiu przeprowadzamy z wykorzystaniem tego specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

  • leczenie kanałowe (endodoncja)
  • chirurgii stomatologicznej
  • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!