Odbudowa złamanych zębów Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Złamany, ukruszony lub pęknięty ząb to poważny problem, który zaniedbany może przysporzyć nam wiele problemów zdrowotnych. Dlatego, jeżeli Twój ząb ulegnie uszkodzeniu, musisz jak najszybciej udać się do gabinetu dentystycznego. Im szybciej profesjonalista postawi diagnozę, tym większe masz szansę na odbudowę złamanego zęba. Pamiętaj, że nieleczony ząb będzie stawał się coraz słabszy, co w konsekwencji doprowadzi do rozwoju choroby, stanu zapalnego, a nawet całkowitej utraty zęba – którego można było uratować. Zapraszamy na leczenie i odbudowę zębów w Radomiu

Pęknięty ząb – przyczyny

Odbudowa zębów w Radomiu to sposób na piękny uśmiech i pełen komfort w funkcjonowaniu zęba. Szkliwo, którym pokryte są nasze zęby, jest najmocniejszą tkanką w ludzkim ciele. Jednak nawet pomimo tego, może on ulec uszkodzeniu. Dzieję się tak zazwyczaj za sprawą:

 • mechanicznego uszkodzenia, spowodowanego upadkiem lub uderzeniem
 • nieodpowiedniej diety, która osłabia nasze zęby
 • braku odpowiedniej higieny, co prowadzi do pojawienia się próchnicy

Pęknięty ząb – metody leczenia

Metoda odbudowy uszkodzonego zęba, wybierana jest przez lekarza dentystę w zależności od konkretnego przypadku. Odbudowa zębów w Radomiu uwzględnia kilka opcji. Najpopularniejsze z nich to:

 • Bonding – zabieg ten polega, na odbudowie uszkodzonego zęba, przy pomocy specjalnego kompozytu stomatologicznego.
 • Licówki – to precyzyjnie wykonane płatki imitujące ząb. Wykonuje się je najczęściej z kompozytu lub porcelany.
 • Korony – to specjalne nakładki, które nakłada się na uszkodzony ząb, w celu jego ochrony oraz wzmocnienia.

.Zastanawiasz się nad leczeniem i odbudową zębów w Radomiu? W naszym gabinecie wykonujemy kompleksowe usługi. Nie martw się, pęknięty, ukruszony czy złamany ząb nie przesądza o niczym. To sytuacja, gdzie najlepiej sprawdzi się korona protetyczna. Element ten jest konieczny w sytuacji, gdy doszło do znacznych uszkodzeń. Sama odbudowa zęba ma nie tylko wpłynąć na wygląd zęba (to nie tylko estetyka), ale przede wszystkim na jego funkcjonalność. Jest to często konieczne, gdy ząb uległ znacznemu zniszczeniu i nie jest możliwe swobodne gryzienie i przeżuwanie pokarmu. Odbudowany ząb z pewnością przyniesie oczekiwany efekt i komfort.

Przyczyną większości chorób zębów jest zazwyczaj próchnica. To właśnie nieleczona próchnica potrafi doprowadzić jamę ustną do stanu, który będzie następnie stanowił wyzwania dla stomatologów. Próchnica powoduje ubytek twardych tkanek zębów. Warto jednak wiedzieć, że wszelkie ubytki, nie muszą powstawać tylko i wyłącznie z winy rozwijającej się próchnicy. Ubytki mogą powstawać także, gdy pacjent ma zdrowe zęby. Uszkodzenia szkliwa mogą być spowodowane mechanicznym ukruszeniem lub chemicznym.

Leczenie zębów jest konieczne, gdy dzieje się coś niepokojącego. Znacznie lepiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć, dlatego regularne wizyty będą w stanie kontrolować stan jamy ustnej. Na wypadek sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia zęba, ukruszenia czy połamania jego większej części, warto natychmiast zwrócić się do gabinetu stomatologicznego, aby dopasować najlepszą metodę przeciwdziałania. Oczywiście leczenie jest typowe, dla stanów chorobowych. Nasi dentyści skutecznie analizują, dopasowują metodę leczenia i wdrażają metodę. Dzięki temu leczenie jest skuteczne. Wykorzystywane są różne metody zarówno leczenia zębów, jak i odbudowywania ich np. po leczeniu kanałowym. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, ponieważ nasz specjalistyczny gabinet stomatologiczny w Radomiu w którym mamy wykwalifikowanych chirurgów stomatologów z Radomia,  zajmuje się protetyką w Radomiu, jak i innymi zabiegami (np.: wybielaniem zębów w Radomiu)

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort, pomoże w tym nasz dentysta w Radomiu. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów w gabinecie dentystycznym w Radomiu pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje klinika dentystyczna w Radomiu, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny oferujący m.in. piaskowanie zębów w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • ekstrakcję zębów,
 • usuwanie "ósemek",
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcję korzeni,
 • zabiegi implantologiczne
 • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Między innymi leczenie kanałowe w Radomiu przeprowadzamy z wykorzystaniem tego specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

 • leczenie kanałowe (endodoncja)
 • chirurgii stomatologicznej
 • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!