Nakładki ortodontyczne Pro Smile

Nakładki ortodontyczne to nowość w świecie ortodoncji. Nakładki PRO SMILE to przezroczyste aparaty korekcyjne, które w bezbolesny i komfortowy sposób przesuwają zęby.
Nakładki ortodontyczne możesz zdejmować w dowolnym momencie bez konieczności wizyty u dentysty.
Dzięki nakładkom PRO SMILE zęby nie tylko zostaną bezboleśnie wyprostowane, ale również skraca się czas leczenia.
Za pomocą nakładek PRO SMILE jesteśmy w stanie skorygować niewielkie i średnie niedoskonałości zębów. Czas leczenia zależy od konkretnego przypadku i wynosi od 3 do 12 miesięcy.

Jak wygląda leczenie nakładkami?

"

KONSULTACJA ORTODONTYCZNA

Leczenie zaczyna się od konsultacji, podczas której stomatolog wykona skanowanie Twoich zębów w technologii 3D. Cały proces jest bezbolesny i trwa maksymalnie kilkanaście minut.

"

INDYWIDUALNY PLAN LECZENIA

Na podstawie wykonanego skanu, stomatolog pokaże Ci jak docelowo będą wyglądały Twoje zęby. Dowiesz się wszystkiego o czasie trwania oraz koszcie pełnej terapii.
"

Noszenie nakładek

Po akceptacji planu leczenia, zostaną dla Ciebie przygotowane nakładki wraz z instrukcją ich użytkowania.

Co musisz wiedzieć o nakładkach.

Każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie. Nakładki należy nakładać w kolejności chronologicznej. Aby uniknąć pomyłki, plastikowe woreczki oraz poszczególne nakładki są oznaczone kolejnymi numerami. Dodatkowo, nakładki posiadają również oznaczenie OK oraz UK. Nakładki oznaczone OK zakłada się na szczękę górną, a nakładki UK są przeznaczone do założenia na żuchwę.

Nakładki należy wymieniać samodzielnie co 2 tygodnie i nosić je co najmniej przez 22 godziny na dobę.

Raz na dwa miesiące należy zgłosić się na kontrolę do swojego stomatologa. Ma to znaczenie przede wszystkim dla przyznania gwarancji PRO SMILE.

Podczas noszenia nakładek PRO SMILE dbaj o higienę jamy ustnej, myj regularenie nakladki zimną wodą i pamietaj o ich zdejmowaniu do posiłków.

Dla utrwalenia efektu estetycznego nakładek PRO SMILE, zalecamy stosowanie naszego aparatu retencyjnego, który otrzymasz wraz z nakładkami. Aparat zakłada się bezpośrednio po leczeniu i nosi przez pierwszych 6 tygodni dokładnie tak samo jak nakładki korekcyjne. Po tym okresie, zakłada się go już tylko na noc. Aparat retencyjny pomaga zębom przyzwyczaić się do nowej pozycji oraz utrwalić efekt leczenia.