Leczenie Kanałowe Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Gabinet Korona Dent w Radomiu to miejsce, w którym możesz skorzystać z leczenia kanałowego. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów stomatologicznych.

Leczenie kanałowe, nazywane również leczeniem endodontycznym, jest często ostatecznym i jedynym sposobem na uratowanie chorego zęba. Leczenie kanałowe, wykonuje się wtedy, gdy doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba.

Podczas leczenia kanałowego, zmieniona chorobowo miazga zostaje całkowicie usunięta z kanałów oraz komory zęba. Podczas trwania zabiegu, lekarz dentysta wielokrotnie i bardzo dokładnie dezynfekuje i oczyszcza wnętrze i kanały chorego zęba, a następnie wypełnia je odpowiednimi środkami, które wypełniają szczelnie kanały zęba oraz zapobiegają rozwojowi bakterii.

Leczenie kanałowe daje szansę na pozbycie się bólu i dyskomfortu, a przede wszystkim na zachowanie zęba bez konieczności jego ekstrakcji.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej w Radomiu wykorzystujemy wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt, lupy oraz mikroskop. Dzięki tym urządzeniom oraz wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu, stomatolog ma możliwość wykonywania bardzo precyzyjnych działań i z łatwością jest w stanie odnaleźć i dokładnie wyczyścić wszystkie kanały.

Kiedy trzeba rozpocząć leczenie kanałowe?

Najpowszechniejszym wskazaniem do rozpoczęcia leczenia kanałowego zęba jest nieodwracalne i bardzo zaawansowane zapalenie miazgi zęba. Taki stan rzeczy, jest zazwyczaj powikłaniem po nieleczonej próchnicy. Typowymi objawami zapalenia miazgi zęba jest znaczna wrażliwość na zmiany temperatury oraz uczucie nacisku. Jednym słowem mówiąc, kiedy czujesz że ząb jest wrażliwy na ciepło, zimno, słodki smak lub czujesz dyskomfort przy dotyku, wtedy prawdopodobnie czeka Cię leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe, przeprowadza się również u pacjentów z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi oraz u pacjentów z martwicą miazgi zęba.

Jakie są inne wskazania do leczenia kanałowego?

Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu w Radomiu, aby poddać się zabiegowi leczenia kanałowego, najczęściej skarżą się na:

 • uciążliwy i promieniujący ból zęba,
 • ropną przetokę na dziąśle,
 • opuchnięte dziąsło,
 • zmianę koloru zęba,
 • rozchwianie zęba,
 • głęboki ubytek.

Każdy z tych symptomów może wskazywać na konieczność zastosowania leczenia kanałowego. Przed każdym zabiegiem wykonujemy dokładną diagnostykę, aby określić źródło problemu i dobrać do niego metody leczenia.

Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe składa się kilku etapów. Ich kolejność jest bardzo istotna dla skuteczności podjętych działań leczniczych.

Zabieg obejmuje następujące czynności:

 • wykonanie zdjęcia rentgenowskiego i przeprowadzenie badania,
 • nałożeniem koferdamu, czyli arkuszu lateksu zapobiegającego przedostawaniu się do zęba bakterii z jamy ustnej,
 • czyszczenie i kształtowanie, czyli usunięcie zainfekowanej miazgi z wnętrza zęba,
 • irygacja, czyli zastosowanie płynów dezynfekujących i osuszenie kanałów korzeniowych,
 • wypełnienie, czyli odbudowanie ubytku.

Profesjonalne leczenie kanałowe nie może pominąć żadnego z wymienionych etapów. Jedynie kompleksowe zadbanie o wnętrze uszkodzonego zęba daje pewność, że zabieg przyniesie oczekiwany efekt.

Podczas leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesny mikroskop, który daje możliwość bardzo precyzyjnego działania wewnątrz leczonego zęba.

Jak się przygotować do leczenia kanałowego?

Zastanawiasz się, jak przygotować się do leczenia kanałowego? Taki zabieg nie wymaga od Ciebie stosowania żadnej specjalistycznej procedury. Lekarz przed przystąpieniem do jego wykonania przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny dotyczący Twojego stanu zdrowia i ewentualnych alergii.
Leczenie kanałowe zawsze jest poprzedzone wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego, które pozwala ocenić, ile kanałów korzeniowych ma leczony ząb i jaki mają one kształt.

Nie musisz również obawiać się bólu i dyskomfortu. Leczenie kanałowe standardowo odbywa się w znieczuleniu. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą, jeśli niepokoi Cię stan uzębienia lub odczuwasz jeden lub kilka wymienionych wyżej symptomów.

Leczenie kanałowe daje szansę na całkowite wyleczenie chorego zęba, a także na jego zachowanie. Unikasz więc konieczności ekstrakcji i uzupełniania braków przy pomocy implantów lub innych metod protetycznych.

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje gabinet, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • ekstrakcję zębów,
 • usuwanie "ósemek",
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcję korzeni,
 • zabiegi implantologiczne
 • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

 • leczenie kanałowe (endodoncja)
 • chirurgii stomatologicznej
 • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!