Leczenie próchnicy Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Problem próchnicy dotyka niemal 95% dorosłych Polaków. Pojawienie się próchnicy, prowadzi do stopniowego odwapnienia i rozpadu tkanek twardych zęba. Główną przyczyną powstawania próchnicy są bakterie rozkładające cukry. Jeżeli nasza dieta, bogata jest w słodycze, słodkie owoce albo też często pijemy słodzoną kawę, herbatę lub inne słodkie gazowane napoje i jednocześnie nie dbamy odpowiednio o higienę naszej jamy ustnej, wtedy jesteśmy na prostej drodze do nabawienia się próchnicy.

Początkowo próchnica rozwija się niewinnie. Bakterie rozkładające cukier w naszej jamie ustnej, powodują powstanie kwasów rozpuszczających szkliwo. Z czasem, szkliwo naszych zębów staje się porowate, co sprawia, że jeszcze więcej bakterii dostaje się do zęba, a z czasem pojawia się nam ubytek.

Objawy próchnicy zębów

Próchnica zębów, dzieli się na dwa typy, a każdy z nich charakteryzuje się innymi objawami.

 • Próchnica początkowa – ma postać białych lub ciemnych plan na powierzchni szkliwa. Z czasem w miejscu pojawienia się próchnicy, dochodzi do ubytku zęba.
 • Próchnica głęboka – późniejsza faza próchnicy. Oprócz powyższych objawów, dochodzi tutaj także do wrażliwości na skrajne temperatury, a także na słodkie oraz kwaśne smaki. Jeżeli pozwolimy, aby próchnica głęboka rozwijała się dalej, wtedy z czasem ząb zacznie boleć samoistnie lub podczas nagryzania.

Jak można leczyć próchnicę?

W naszej prywatnej klinice stomatologicznej, wykorzystujemy dwa sposoby leczenia próchnicy. Są to:

 • Remineralizacja – metoda ta jest zupełnie bezbolesna, jednak możliwa do wykorzystania jedynie w przypadku próchnicy początkowej. Podczas zabiegu, na białe lub ciemne plamki, nakładany jest specjalny preparat, który usuwa próchnicę. Warto pamiętać, że w celu całkowitego pozbycia się próchnicy, zabieg remineralizacji zazwyczaj trzeba wykonywać kilkukrotnie.
 • Plombowanie – jest to inwazyjna metoda leczenia, polegająca na oczyszczeniu ubytku z bakterii oraz chorej tkanki, a następnie odbudowaniu zęba przy pomocy specjalnych materiałów. Dzięki nowoczesnej aparaturze oraz wysokiej jakości środkom znieczulającym, jesteśmy w stanie zapewnić wysoki komfort przeprowadzenia zabiegu.

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort, pomoże w tym nasz dentysta w Radomiu. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów w gabinecie dentystycznym w Radomiu pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje klinika dentystyczna w Radomiu, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny oferujący m.in. piaskowanie zębów w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • ekstrakcję zębów,
 • usuwanie "ósemek",
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcję korzeni,
 • zabiegi implantologiczne
 • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Między innymi leczenie kanałowe w Radomiu przeprowadzamy z wykorzystaniem tego specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

 • leczenie kanałowe (endodoncja)
 • chirurgii stomatologicznej
 • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!