Leczenie Kanałowe Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Gabinet Korona Dent w Radomiu to miejsce, w którym możesz skorzystać z leczenia kanałowego oraz innych zabiegów stomatologicznych. Leczenie kanałowe w Radomiu jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów stomatologicznych.

Leczenie kanałowe w Radomiu, nazywane również leczeniem endodontycznym, jest często ostatecznym i jedynym sposobem na uratowanie chorego zęba. Leczenie kanałowe wykonuje się wtedy, gdy doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Nieleczona próchnica może spowodować zapalenie miazgi zęba, a to objawia się konkretnymi symptomami. Jak wygląda leczenie kanałowe w Radomiu?

Podczas leczenia kanałowego, zmieniona chorobowo miazga zostaje całkowicie usunięta z kanałów oraz komory zęba. Jest to konieczne, aby powstrzymać dalszy rozwój chorobowy. Podczas trwania zabiegu, lekarz dentysta wielokrotnie i bardzo dokładnie dezynfekuje i oczyszcza wnętrze i kanały chorego zęba, a następnie wypełnia je odpowiednimi środkami, które wypełniają szczelnie kanały zęba oraz zapobiegają rozwojowi bakterii. Takie wypełnienie odpowiednim materiałem jest konieczne, aby można było zachować ząb i nie dopuścić do rozwoju bakterii. Ząb, którego miazga zębowa uległa zapaleniu, zostaje bardzo dokładnie oczyszczony, a uszkodzone tkanki (miazga) zostają całkowicie usunięte.

Leczenie kanałowe w Radomiu daje szansę na pozbycie się bólu i dyskomfortu, a przede wszystkim na zachowanie zęba bez konieczności jego ekstrakcji. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent nie będzie już odczuwał bólu ani nie musi mierzyć się ze skutkami ekstrakcji zęba, co też nie należy do najprzyjemniejszych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej w Radomiu wykorzystujemy wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt, lupy oraz mikroskop. Odpowiedni sprzęt, wiedza, a także wieloletnie doświadczenie sprawiają, że nie ma dla nas przypadków beznadziejnych. Dzięki tym urządzeniom oraz wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog ma możliwość wykonywania bardzo precyzyjnych działań i z łatwością jest w stanie odnaleźć i dokładnie wyczyścić wszystkie kanały. Leczenie kanałowe w Radomiu przy użyciu mikroskopu jest skuteczne i całkowicie bezbolesne.

Kiedy trzeba rozpocząć leczenie kanałowe?

Najpowszechniejszym wskazaniem do rozpoczęcia leczenia kanałowego zęba jest nieodwracalne i bardzo zaawansowane zapalenie miazgi zęba. Zdarza się, że bagatelizowany problem z próchnicą doprowadza do zapalenia miazgi zęba. Taki stan rzeczy jest zazwyczaj powikłaniem po nieleczonej próchnicy. Stosunkowo łatwo rozpoznać, że z naszym zębem nie dzieje się najlepiej. Typowymi objawami zapalenia miazgi zęba jest znaczna wrażliwość na zmiany temperatury oraz uczucie nacisku. Dzieje się tak, gdy spożywa się ciepłe lub zimne napoje, a także podczas przeżuwania pokarmu.

Charakterystyczne uczucie ucisku może być odczuwane jako ból. Po czym poznasz, że przyda Ci się leczenie kanałowe w Radomiu? Jednym słowem mówiąc, kiedy czujesz, że ząb jest wrażliwy na ciepło, zimno, słodki smak lub czujesz dyskomfort przy dotyku, wtedy prawdopodobnie czeka Cię leczenie kanałowe. Możesz sam przekonać się, czy Twój ząb nie potrzebuje leczenia kanałowego w Radomiu, poprzez delikatne naciśnięcie. Kiedy wyczujesz ból, dyskomfort lub ząb się poruszy, wtedy już wiesz, że trzeba zareagować.

Leczenie kanałowe (Radom to lokalizacja naszej siedziby, gdzie przyjmujemy od poniedziałku do soboty), przeprowadza się również u pacjentów z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi oraz u pacjentów z martwicą miazgi zęba. Okazuje się, że zmiany chorobowe w miazdze zębowej nie spisują na straty zęba, a dzięki leczeniu kanałowemu w Radomiu można skutecznie wyleczyć ząb bez konieczności jego usunięcia.

Jakie są inne wskazania do leczenia kanałowego?

Istnieje szereg symptomów, które mogą świadczyć o stanie chorobowym wymagającym leczenia kanałowego. Objawy, które wskazują na to, że doszło do zapalenia miazgi zębowej, są dość łatwe do rozpoznania. Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu w Radomiu, aby poddać się zabiegowi leczenia kanałowego, najczęściej skarżą się na:

 • uciążliwy i promieniujący ból zęba,
 • ropną przetokę na dziąśle,
 • opuchnięte dziąsło (bolesne),
 • zmianę koloru zęba,
 • rozchwianie zęba,
 • głęboki ubytek.

Każdy z tych symptomów może wskazywać na konieczność zastosowania leczenia kanałowego. Radom to miasto, w którym przyjmujemy pacjentów nie tylko na zabieg leczenia kanałowego, świadczymy także usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej i nie tylko. Przed każdym zabiegiem wykonujemy dokładną diagnostykę, aby określić źródło problemu i dobrać do niego metody leczenia.

Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe w Radomiu składa się kilku etapów. Ich kolejność jest bardzo istotna dla skuteczności podjętych działań leczniczych.

Zabieg obejmuje następujące czynności:

 • wykonanie zdjęcia rentgenowskiego i tomografii komputerowej
 • przeprowadzenie badania
 • nałożenie koferdamu, czyli arkuszu lateksu zapobiegającego przedostawaniu się do zęba bakterii z jamy ustnej,
 • czyszczenie i kształtowanie, czyli usunięcie zainfekowanej miazgi z wnętrza zęba,
 • irygacja, czyli zastosowanie płynów dezynfekujących i osuszenie kanałów korzeniowych,
 • wypełnienie, czyli odbudowanie ubytku.
Profesjonalne leczenie kanałowe w Radomiu nie może pominąć żadnego z wymienionych etapów. Jedynie kompleksowe zadbanie o wnętrze uszkodzonego zęba daje pewność, że zabieg przyniesie oczekiwany efekt. Dla nas najważniejszy jest pacjent, jego komfort i zdrowie jego uzębienia.

Podczas leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesny mikroskop, który daje możliwość bardzo precyzyjnego działania wewnątrz leczonego zęba.

Jak się przygotować do leczenia kanałowego?

Zastanawiasz się, jak przygotować się do leczenia kanałowego w Radomiu? Taki zabieg nie wymaga od Ciebie stosowania żadnej specjalistycznej procedury. Nie musisz obawiać się przebiegu leczenia. Lekarz przed przystąpieniem do jego wykonania przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny dotyczący Twojego stanu zdrowia i ewentualnych alergii. Jest to konieczne, aby proces leczenia przyniósł oczekiwany efekt. Wywiad medyczny pozwoli dopasować odpowiednią metodę leczenia.
Leczenie kanałowe w Radomiu zawsze jest poprzedzone wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego oraz tomografii komputerowej. Tomografia pozwala dokładnie ocenić, ile kanałów korzeniowych ma leczony ząb i jaki mają one kształt. Bez tomografii komputerowej trudno byłoby ocenić konieczne parametry, a także przeprowadzić leczenie kanałowe.

Nie musisz również obawiać się bólu i dyskomfortu. Strach, a niekiedy panika przed wizytą jest zupełnie bezzasadna, ponieważ stosujemy profesjonalne znieczulenie, dzięki któremu ból nie jest absolutnie wyczuwalny przez pacjenta. Leczenie kanałowe w Radomiu standardowo odbywa się w znieczuleniu. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą, jeśli niepokoi Cię stan uzębienia lub odczuwasz jeden, lub kilka wymienionych wyżej symptomów.

Warto wiedzieć, że leczenie kanałowe w Radomiu daje szansę na całkowite wyleczenie chorego zęba, a także na jego zachowanie. Unikasz więc konieczności ekstrakcji i uzupełniania braków przy pomocy implantów lub innych metod protetycznych. Chory ząb nie musi przesądzać o ekstrakcji. Nawet przy zapaleniu miazgi zębowej można skutecznie leczyć próchnicę poprzez leczenie kanałowe w Radomiu bez konieczności usunięcia zęba. Mało tego, nawet martwica miazgi zębowej nie skazuje pacjenta na ekstrakcję, czyli usuwanie zęba, a każdy przypadek warto skonsultować z profesjonalistą.

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort, pomoże w tym nasz dentysta w Radomiu. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów w gabinecie dentystycznym w Radomiu pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje klinika dentystyczna w Radomiu, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny oferujący m.in. piaskowanie zębów w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • ekstrakcję zębów,
 • usuwanie "ósemek",
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcję korzeni,
 • zabiegi implantologiczne
 • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Między innymi leczenie kanałowe w Radomiu przeprowadzamy z wykorzystaniem tego specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

 • leczenie kanałowe (endodoncja)
 • chirurgii stomatologicznej
 • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!