Leczenie Kanałowe Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Leczenie kanałowe, nazywane również leczeniem endodontycznym, jest często ostatecznym i jedynym sposobem na uratowanie chorego zęba. Leczenie kanałowe, wykonuje się wtedy, gdy doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba.

Podczas leczenia kanałowego, zmieniona chorobowo miazga zostaje całkowicie usunięta z kanałów oraz komory zęba. Podczas trwania zabiegu, lekarz dentysta wielokrotnie i bardzo dokładnie dezynfekuje i oczyszcza wnętrze i kanały chorego zęba, a następnie wypełnia je odpowiednimi środkami, które wypełniają szczelnie kanały zęba oraz zapobiegają rozwojowi bakterii.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, posiadamy wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt, lupy oraz mikroskop. Dzięki tym urządzeniom oraz wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Dzięki zastosowaniu mikroskopu, stomatolog ma możliwość wykonywania bardzo precyzyjnych działań i z łatwością jest w stanie odnaleźć i dokładnie wyczyścić wszystkie kanały.

Kiedy trzeba rozpocząć leczenie kanałowe?

Najpowszechniejszym wskazaniem do rozpoczęcia leczenia kanałowego zęba jest nieodwracalne i bardzo zaawansowane zapalenie miazgi zęba. Taki stan rzeczy, jest zazwyczaj powikłaniem po nieleczonej próchnicy. Typowymi objawami zapalenia miazgi zęba jest znaczna wrażliwość na zmiany temperatury oraz uczucie nacisku. Jednym słowem mówiąc, kiedy czujesz że ząb jest wrażliwy na ciepło, zimno, słodki smak lub czujesz dyskomfort przy dotyku, wtedy prawdopodobnie czeka Cię leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe, przeprowadza się również u pacjentów z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi oraz u pacjentów z martwicą miazgi zęba.

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

  • ekstrakcję zębów,
  • usuwanie "ósemek",
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
  • usuwanie torbieli,
  • resekcję korzeni,
  • zabiegi implantologiczne
  • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

  • leczenie kanałowe (endodoncja)
  • chirurgii stomatologicznej
  • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej