Fluoryzacja Radom

Udowadniamy, że wizyta u dentysty może być przyjemnością!

Fluoryzacja to zabieg zupełnie bezbolesny oraz bezpieczny. Do przeprowadzenia zabiegu, lekarz dentysta wykorzystuje specjalne żele, pianki lub lakiery z wysokim stężeniem fluoru.

Pierwszy etap fluoryzacji, polega na dokładnym wyczyszczeniu zębów – dokonuje się tego, za pomocą specjalnej obrotowej szczoteczki, lub z wykorzystaniem innych narzędzi, jeżeli sytuacja danego pacjenta będzie tego wymagała.

Następnie, na oczyszczone powierzchnie, nakłada się preparat z fluorem. Warto pamiętać, że z uwagi na specifikę prepratu, po wykonanym zabiegu możemy przez kilka godzin, mieć uczucie brudnych zębów. Jest to zupełnie naturalne odczucie, które ustępuje w ciągu kilku godzin.

Ten zabieg wzmacnia szkliwo i zwiększają jego odporność na działanie kwasów próchnico-twórczych. Zabieg ten można wykonywać 2-4 razy do roku, w zależności od podatności na próchnicę.

Wskazania do fluoryzacji

U osób dorosłych, fluoryzację wykonuje się w przypadku:

 • demineralizacji szkliwa,
 • nadwrażliwości szyjek zębowych,
 • nadwrażliwości po zabiegowej (na przykład po wykonaniu plomby),
 • eliminowania nadwrażliwości u osób posiadajacych aparaty ortodontyczne.

 

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

Zakres usług gabinetu stomatologicznego w Radomiu jest bardzo szeroki. Sprawdź, jakie usługi świadczą dentyści.

rodzina

Profilaktyka

Warto dbać o swoje zęby, nie tylko, gdy odczuwasz ból i dyskomfort, pomoże w tym nasz dentysta w Radomiu. Działania profilaktyczne przeprowadzane przez doświadczonych dentystów w gabinecie dentystycznym w Radomiu pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

leczenie zębów

Leczenie

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje klinika dentystyczna w Radomiu, jest niezastąpiony także podczas leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej. Eliminacja ubytków jest również konieczna przed wykonaniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej.

licówki

Protetyka

Gabinet stomatologiczny oferujący m.in. piaskowanie zębów w Radomiu świadczy również usługi protetyczne. Wykonujemy korony i mosty cyfrowe, licówki pełnoceramiczne oraz wkłady i nakłady protetyczne (inlay i onlay), i protezy bezklamrowe - na zatrzaskach.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz lup i mikroskopu.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • ekstrakcję zębów,
 • usuwanie "ósemek",
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcję korzeni,
 • zabiegi implantologiczne
 • korekta tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym

W gabinecie możesz skorzystać z leczenia operacyjnego, które dentyści przeprowadzają przy użyciu lup, mikroskopu i innego specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemek, resekcji torbieli, operacyjnego usunięcia zębów zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna to także ważny element leczenia implantologicznego i protetycznego.

Stomatologia pod mikroskopem

W naszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej, dysponujemy nowoczesnym mikroskopem, dzięki któremu możemy wykonywać zabiegi, z bardzo dużą dokładnością. Między innymi leczenie kanałowe w Radomiu przeprowadzamy z wykorzystaniem tego specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem mikrokopu to:

 • leczenie kanałowe (endodoncja)
 • chirurgii stomatologicznej
 • przy leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej

Oferta gabinetu w Radomiu jest bardzo szeroka, a nasi dentyści są gotowi na najtrudniejsze wyzwania!